Autoři pohádek

 

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík je divadelním hercem a duchovním otcem kultovního projektu scénického čtení Listování. S dcerou Klárou pomáhá veřejně prospěšným projektům.

 

Igor Bareš

Igor Bareš je hercem, byl členem činohry Národního divadla, v současné době účinkuje v Divadle Na Vinohradech. Byl nominován na cenu Alfréda Radoka, cenu Thálie i na Českého lva.

 

Lukáš Pavlásek

Lukáš Pavlásek je komikem, předním představitelem české tzv. stand-up comedy, vynikl v pořadu HBO a České televize Na stojáka.

 

Ester Kočičková

Ester Kočičková je moderátorkou, konferenciérkou, textařkou, zpěvačkou. Vystupuje jako šansoniérka s vlastními texty, moderovala pro Českou televizi, účinkuje v pořadu Na stojáka. Věnuje se charitativní činnosti.

 

Hana Lasicová

Hana Lasicová je autorkou několika úspěšných slovenských próz a dcerou herců Magdy Vašáryové a Milana Lasici.

 

Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová je dvojnásobnou stříbrnou olympijskou vítězkou v biatlonu a do současnosti nejúspěšnější českou biatlonistkou. S manželem Petrem Koukalem podporuje charitativní projekty.

 

Petr Koukal

Petr Koukal je osminásobným mistrem ČR v badmintonu. V roce 2010 vyhrál boj nad závažným nádorovým onemocněním a založil Nadační fond Petra Koukala.

 

Petr Vydra

Petr Vydra je hercem, moderátorem, scenáristou, původně vystudoval dramaturgii. Vynikl v pořadu HBO a České televize Na stojáka.

 

Martin Jan Stránský

Martin Jan Stránský je neurologem, pedagogem, vydavatelem a politikem. V roce 2014 založil Kancelář Ombudsmana pro zdraví.

 

Josef Heřmánek

Josef Heřmánek je synem Hany a Karla Heřmánkových. V současné době se věnuje studiu režie.

 

Josef Koutecký

Josef Koutecký je lékařem (profesorem medicíny) a zakladatelem dětské onkologie v ČR (tehdejším Československu). Je rovněž pedagogem a spisovatelem, vydal stovky vědeckých publikací, desítky učebnic a monografi í. Věnuje se i literární tvorbě pro děti.

 

Carolyn Gad

Carolyn Gad je výtvarnice a ilustrátorka evropského původu, narozená v Jihoafrické republice. Nyní žije v Olomouci a svým uměním podporuje nadaci Rakovina věc veřejná. Více na www.carolyngad.com.

 

Prolistujte si ukázku z knihy. Presskit pro novináře..
webdesign r3d.cz